Jak promować kanał na YouTubie

Video marketing

Wśród marketingowych trendów 2017 roku, video marketing zdecydowanie wysunął się na prowadzenie. Szacuje się, że 2018 rok tendencję tę podtrzyma i coraz częściej, zarówno indywidualni twórcy, jak i marki, decydować się będą na założenie i rozwój własnego kanału YouTube. Jak go promować i stale zwiększać swoje grono odbiorców? Oto kilka sprawdzonych wskazówek.
Czytaj dalej

Buzz marketing. Tych błędów lepiej nie popełniaj!

Buzz marketing

Celem buzz marketingu jest dotarcie do odbiorcy poprzez prowadzone w sieci dyskusje. Wikipedia określa go jako „spontaniczny” przekaz ustny, choć w rzeczywistości niewiele ze spontanicznością ma wspólnego. Najczęściej jest dobrze zaplanowanym i dokładnie przemyślanym działaniem nastawionym na sprzedaż i wymierne, finansowe korzyści. Wbrew pozorom marketing szeptany wcale nie jest taki prosty, jak można by sądzić, o czym coraz częściej przekonują się marketerzy. Jakich błędów lepiej nie popełniać podczas realizowania buzz marketingowych kampanii?
Czytaj dalej

Polubienia na Facebooku

Polubienia na Facebooku – jak je zdobyć? 5 sprawdzonych wskazówek

Właśnie założyłeś fanpage swojej działalności i zastanawiasz się, jak pozyskać pierwsze lajki? A może prowadzisz go już od dawna, jednak liczba fanów wciąż nie jest zadowalająca? Tak czy inaczej, świetnie trafiłeś – w tym artykule znajdziesz 5 sprawdzonych wskazówek, dzięki którym twój profil nareszcie przestanie świecić pustkami.
Czytaj dalej

Marketing rekomendacji

Marketing rekomendacji – czym jest i jak go dobrze wykorzystać?

Najlepszą reklamą produktu jest rekomendacja osób, które miały już okazję z niego korzystać. Ich opinii ufamy zdecydowanie bardziej niż zapewnieniom producenta i nawet najbardziej wyszukanym, reklamowym sloganom. Nie dziwi zatem fakt, że w swoich działaniach marketingowych coraz więcej marek stosuje właśnie marketing rekomendacji. Czym jest i jak go efektywnie wykorzystać?
Czytaj dalej