Strony internetowe
Tworzymy przyjazne, użyteczne, dostępne, oparte na standardach technologicznych strony internetowe

Standardy

Strona internetowa powinna być przede wszystkim zgodna z standardami. Nie tylko programistycznymi, ale również pod względem użyteczności i dostępności. Przecież chciałbyś, aby Twoja strona internetowa poprawnie wyświetlała się nie tylko we wszystkich typach przeglądarek internetowych, ale również na większości dostępnych urządzeń, które zadomowiły się w naszej codzienności, jak tablety czy smartfony a nawet telewizory. Dlatego, tak ważne jest, żebyś przy wyborze firmy realizującej stworzenie strony internetowej dla Ciebie lub Twojej firmy, dobrze wybrał projektanta stron internetowych. Postaraj się dostrzec, że strona internetowa Twojej firmy, to nie konieczność (bo wszyscy lub konkurencja już takie mają), to nie przymus. To możliwość.

Skalowalna strona internetowa

Responsive Web Design – (RWD) technika projektowania strony www, tak aby jej wygląd i układ dostosowywał się automatycznie do rozmiaru okna urządzenia, na którym jest wyświetlany np. przeglądarki, smartfonów czy tabletów.
Strona tworzona w takiej technice jest uniwersalna i wyświetla się dobrze zarówno na dużych ekranach, jak i na smartfonach czy tabletach

Responsive website

Optymalizacja strony internetowej

Dobrze zaprojektowana, wyprodukowana, zarządzana oraz promowana strona stanowi cenny zasób firmy. Firmy zajmujące się profesjonalnie zagadnieniami promocji strony w internecie już dawno odkryły, że na jakoś strony wpływa bardzo dużo czynników. Są to między innymi: szybkość ładowania się strony czy serwisu, jakość i optymalność grafiki, poprawność i optymalizacja kodu, rozmieszczenie elementów nawigacyjnych, tworzenie wizerunku, choćby przez logotypy, helpdesk czy też dyskusje internetowe dla użytkowników danego produktu czy usługi

html5

ZADBAJ O SWOJĄ STRONĘ INTERNETOWĄ

Strona internetowa to nie samodzielny twór. Wielu z Państwa sądzi, że raz uruchomiona strona będzie pocieszeniem do końca. Nie koniecznie. Strona wymaga opieki tak jak każdy dział firmy. Kod programowania stron się zmienia. Systemy cms jak Joomla, Wordpress czy Drupal wymagają aktualizowania skryptu i dodatków. Po co to wszystko? W celu zapewnenia bezpieczeństwa oraz poprawności działania strony. Serwis dba o stronę. Czuwa nad nią. Wykonuje kopie zapasowe oraz monitoruje działanie i przesyła raporty. Serwis wykonuje także zmiany w treści strony jak uzupełnienie lub poprawienie tekstów czy zmiana obrazków.

Systemy CMS

System CMS dotyczący stron internetowych to bardzo popularny model zarządzania strą internetową. Prawidłowo napisany, wdrożony i prowadzony przysporzy Tobie i Twojej firmie wiele korzyści. Przeczytaj artykuł: Dla kogo strony internetowe z systemem zarządzania treścią CMS?

Dostępność i użyteczność

Wraz z pojawieniem się pierwszych rekomendacji i opublikowania prac W3C, pojęcia „dostępność” (accessibility) i „użyteczność” (usability) nabrały większego znaczenia.

Dostępność stron internetowych to nic innego, jak zapewnienie dostępu do zasobów internetowych możliwie jak największej liczbie użytkowników, bez względu na ich niepełnosprawność, wiek, status majątkowy, sprzęt i oprogramowanie.

Użyteczność – to takie przygotowanie serwisu www, aby osiągnąć maksymalną satysfakcję użytkownika, poprzez efektywność serwisu i łatwość użytkowania.

Serwis internetowy poprawnie przygotowany i spełniający swoje zadania powinien spełniać założenia obydwu definicji. Powinien być dostępny dla użytkowników, korzystających z różnych urządzeń takich jak: komputery stacjonarne, laptopy, urządzenia mobile, różne systemy operacyjne, przeglądarki internetowe.

Powinien dawać możliwość obsługi przez programy czytające, wykorzystywane przez osoby niewidome oraz programy powiększające, używane przez osoby niedowidzące.

Powinien być również na tyle użyteczny, aby korzystanie z niego było łatwe, przyjemne i przede wszystkim skuteczne.

Czym jest skuteczny serwis? To serwis, który spełnia swoje cele. Każda witryna internetowa, od najmniejszej wizytówki po wielki portal internetowy jest przygotowana w określonym celu.

I tak: serwis kolei państwowych ma przede wszystkim informować o rozkładzie jazdy pociągów, opóźnieniach i cenach biletów. Serwis stacji telewizyjnej o programie telewizyjnym, a portal informacyjny powiadamiać o najnowszych wydarzeniach.

Serwis będzie tym skuteczniejszy, im szybciej i łatwiej użytkownicy powezmą interesujące ich informacje, a niepełnosprawność, czy użyta w tym celu przeglądarka nie będą stanowiły przeszkody.