Menu Zamknij

AIRBOX to usługa pozwalająca na przechowywanie plików Twojej firmy, na przykład plików kopii zapasowej, na bezpiecznym zdalnym serwerze w technologii tzw. chmury obliczeniowej.

Jakie są zalety usługi AIRBOX?

  1. Data Center z lokalizacją w Polsce,
  2. Łącze dedykowane 1 Gbit/s, gwarantujące szybki transfer,
  3. Szyfrowanie SSL gwarantujące bezpieczne połączenie,
  4. Skalowalna dostępna pojemność,
  5. Miesięczna opłata już od 70 zł / netto.

Dostęp do plików i dedykowanych aplikacji masz z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu.

Rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych w chmurze umożliwiają firmom lub osobom fizycznym przechowywanie ich danych i plików komputerowych w Internecie za pośrednictwem dostawcy usług pamięci masowej, zamiast przechowywania danych lokalnie na dysku fizycznym, takim jak dysk twardy lub tworzenie kopii zapasowych na taśmie.

Zabezpieczenie danych i tworzenie ich kopii zapasowej jest teraz dużo łatwiejsze.

Usługa pozwala na szybką oraz w pełni zintegrowaną metodę tworzenia, replikacji, a także przywracania kopii zapasowych z chmury obliczeniowej.

Efektywny Backup danych jest możliwy przy wykorzystaniu standardowego łącza i szyfrowania SSL.

Wykorzystanie najnowszych technologii w połączeniu z naszymi najwyższymi standardami gwarantuje całkowite bezpieczeństwo danych. Odzyskiwanie awaryjne danych jeszcze nigdy nie było tak szybie i proste.

Chmura obliczeniowa czy fizyczny serwer?

Jeżeli zastanawiasz się co wybrać chmurę obliczeniową czy zwykły fizyczny serwer, postaramy się odpowiedzieć na twoje pytania i wskazać, jakie te rozwiązania mają wady i zalety. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz.

Jeżeli chodzi o serwery dedykowane, to one są polecane wtedy, gdy w grę wchodzi duża firma o dużych potrzebach. Gdy z kolei konkretna firma nie ma dużych potrzeb, jeżeli chodzi o powierzchnię użytkową do dysponowania, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą serwery w chmurze.

Usługa AIRBOX, w której można przechowywać pliki będzie dobra dla tych klientów, którzy nie chcą samodzielnie budować infrastruktury, bo nie mają na to czasu albo po prostu to jest dla nich nieopłacalne z punktu widzenia finansowego. Takie firmy zdecydowanie bardziej będą zainteresowane wykorzystaniem chmury obliczeniowej.

Serwery cloud w takim przypadku są świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć możliwość korzystania z powierzchni serwerowej, nad której bezpieczeństwem czuwa ktoś inny. Nie zawsze opłaca się w danej firmie zatrudniać specjalistę, który będzie na bieżąco sprawdzał stan plików na serwerze, natomiast serwery w chmurze są pilnowane przez osoby, które mogą to za nas zrobić. To z kolei sprawia, że wydatki czasu oraz energii po stronie firmy są zdecydowanie mniejsze, niż byłyby w momencie, gdyby istniała konieczność budowy infrastruktury z serwerami dedykowanymi.

Masz pytania?

tel. Office: +48 59 300 32 03
tel. Technical Support: +48 603-344-390
tel. Customer Support: +48 59 300 32 01
fax: +48 59 300 32 04
email: biuro(at)technet-media.pl
Poniedziałek-Piątek 09:00-17:00