Menu Zamknij

Obsługa informatyczna firm

Błyskawiczny rozwój technologii wraz z jej ekspansją na wszystkie dziedziny ludzkiego życia, wymusza wręcz wykorzystywanie jej w kontaktach z innymi osobami. Dotyczy to również działalności firm, które bez internetu oraz technologicznych udogodnień nie są często w stanie dogonić konkurencji.

Nie zawsze jednak warto iść tropem posiadania wszystkiego na własność, w tym między innymi zatrudniania informatyków na pełny etat. Warto powierzyć zadania dbania o firmową infrastrukturę zewnętrznej firmie, która zrobi to często o wiele lepiej niż sami byśmy mogli to zrobić.

Obsługa informatyczna firm w Słupsku
Obsługa informatyczna firm w Słupsku

Rozwój technologiczny

Technologia jest już rozwinięta na tyle, że posiadanie jednego administratora jest często niewystarczające. Nawet jednak jeśli jako firma zatrudnimy sztab ludzi, tworzących pełen dział IT, potrzebujemy do tego osoby, która nie tylko nad tym działem zapanuje, ale zaplanuje jego pracę. Będzie miała wizję, będzie znała wymagania i potrzeby zarówno naszej firmy, jak i całego rynku.

Optymalizacja kosztów

Niestety często może to być przerost formy nad treścią, ponieważ ogromne działy IT najczęściej potrzebne są w firmach, w których IT jest finansowym środkiem ciężkości – czyli tam, gdzie firma zarabia na usługach IT. Outsourcing IT pozwala nie tylko na zmniejszenie samych wydatków na zaplecze ludzkie, ale również dzięki temu unikniemy konieczności utrzymywania ogromnej machiny zasobów ludzkich.

Usługi outsourcingu IT

Firmy, które świadczą usługi outsourcingu IT zatrudniają fachowców, specjalistów którzy są wyszkoleni w wąskiej dziedzinie, w której zdecydowanie są ekspertami. Oczywiście firmy te zatrudniają takich specjalistów z niemalże wszystkich gałęzi IT – administratorów sieciowych, speców od security, od projektowania i wdrażania stron internetowych, administracji serwerami czy wreszcie usługami chmury publicznej.

Kiedy kupuje się usługi outsourcingu IT, kupuje się tak naprawdę czas poświęcony przez wszystkich tych specjalistów, na których sami jako firma prawdopodobnie nigdy byśmy sobie nie mogli pozwolić. Biznes by się zwyczaj nie spiął w takim wypadku. Natomiast korzystając z firmy zewnętrznej mamy dostęp do najlepszych osób w swojej branży, którzy zajmą się każdym naszym problemem.

Opłaty i ceny za świadczenie usług outsourcingu IT

Koszt obsługi informatycznej Państwa firmy zależy między innymi od liczby komputerów, ilości wizyt w miesiącu, czasu reakcji na zgłoszoną usterkę.

Często firmy, które świadczą outsourcing IT w swoich cennikach mają bardzo opłacalne abonamenty podzielone na konkretną liczbę godzin. Można wykupić tylko tyle czasu, ile rzeczywiście będziemy potrzebować. Jest to wspaniała wiadomość dla osób prowadzących mniejsze firmy, które nie posiadają dużych wymagań i zatrudnienie nawet jednego informatyka może być zbyt obciążające dla firmowego budżetu oraz nieuzasadnione merytorycznie.

Outsourcing IT to niemalże same zalety, które bardzo szybko zauważymy podczas korzystania z tych usług. Prostota, dostęp do najlepszych specjalistów IT, brak konieczności budowania własnej infrastruktury zasobów ludzki to tylko niektóre z przewag nad klasycznym modelem. Zwłaszcza, kiedy potrzebujemy dość rozproszonych usług wielu ekspertów, jednak w niskim zakresie godzin.

Masz pytania?

tel. Office: +48 59 300 32 03
tel. Technical Support: +48 603-344-390
tel. Customer Support: +48 59 300 32 01
fax: +48 59 300 32 04
email: biuro(at)technet-media.pl
Poniedziałek-Piątek 09:00-17:00