Menu Zamknij

Lenovo LOQ Gaming – Nowa marka laptopów i komputerów gamingowych Lenovo

Granie w gry nie musi odbywać się wyłącznie na sprzęcie z najwyższej półki. Ogłoszona 23 marca 2023 roku marka Lenovo LOQ — wymawiane „lock” — pozwala nowym graczom na podjęcie pierwszych kroków w ich gamingowych podróżach.

Prezentowane urządzenia umożliwiają odkrywanie nowych wirtualnych światów oraz łączenie się z innymi graczami za pomocą sprzętu który w pełni spełni ich oczekiwania i nie będzie wiązał się z dużym wydatkiem.

Nowa linia laptopów gamingowych Lenovo LOQ obejmuje laptopy Lenovo LOQ 16IRH8 i Lenovo LOQ 15IRH8 z procesorem Intel, komputer stacjonarny Lenovo LOQ Tower 17IRB8 oraz laptopy Lenovo LOQ 16APH8 i Lenovo LOQ 15APH8 z procesorem AMD.
Nowa linia laptopów gamingowych Lenovo LOQ obejmuje laptopy Lenovo LOQ 16IRH8 i Lenovo LOQ 15IRH8 z procesorem Intel, komputer stacjonarny Lenovo LOQ Tower 17IRB8 oraz laptopy Lenovo LOQ 16APH8 i Lenovo LOQ 15APH8 z procesorem AMD.

Lenovo LOQ Gaming

Nowa linia laptopów gamingowych Lenovo LOQ obejmuje laptopy Lenovo LOQ 16IRH8 i Lenovo LOQ 15IRH8 z procesorem Intel, komputer stacjonarny Lenovo LOQ Tower 17IRB8 oraz laptopy Lenovo LOQ 16APH8 i Lenovo LOQ 15APH8 z procesorem AMD.

Lenovo LOQ inspiruje się serią Lenovo Legion, czyli legendarną marką premium świata gamingu. Lenovo LOQ czerpie z niej więcej niż tylko cechy konstrukcyjne, takie jak porty umieszczone z tyłu urządzenia i jednakowo stylizowane ‘O’ w logo obu marek. Te dwie serie uzupełniają się dostarczając jeszcze szerszej społeczności graczy emocje płynące z rozgrywki w ich ulubione tytuły.

Podsumowanie nowości Lenovo

• Lenovo LOQ jest skierowana do graczy, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie gamingu, oferując im wydajne i przyszłościowe komputery, które czerpią z DNA znanej i lubianej na całym świecie marki Lenovo Legion.
Laptopy Lenovo LOQ są dostępne w rozmiarach 16 i 15 cali z Windows 11, w konfiguracjach z procesorami 13. generacji Intel® Core lub AMD Ryzen™ 7000, oraz z kartami graficznymi NVIDIA® GeForce RTX™ serii 40XX.
• Lenovo LOQ Tower oferuje świetny design, możliwości modyfikacji podzespołów oraz wiele możliwych konfiguracji odpowiadających potrzebom graczy.

Nowa marka Lenovo LOQ reprezentuje nasze zaangażowanie w dążenie do doskonałości w dziedzinie gier i produktów komputerowych, które są przeznaczone nie tylko dla najlepszych graczy w gamingowej społeczności, ale także dla tych, którzy stawiają swoje pierwsze gamingowe kroki” powiedział Jun Ouyang, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Segmentu Consumer Business, Intelligent Devices Group w Lenovo. “Lenovo LOQ przełamuje bariery wejścia dla graczy, umożliwiając im rozpoczęcie wspólnych i dających mnóstwo radości przygód związanych ze światem gamingu.”.

Laptopy gamingowe Lenovo LOQ — Przecierają nowe szlaki w grach, jednocześnie łącząc graczy w prawdziwym świecie

Lenovo LOQ 15APH8 wyposażone w 15-calowe ekrany (350 nit 16:9 WQHD 165Hz VRR1)
Lenovo LOQ 15APH8 wyposażone w 15-calowe ekrany (350 nit 16:9 WQHD 165Hz VRR1)

Nowi gracze będą mogli cieszyć się dużym wyborem dzięki gamingowemu portfolio Lenovo LOQ, bez względu na preferowany rozmiar ekranu (15 lub 16 cali), procesor (do 13. gen. Intel Core lub AMD Ryzen z serii 7000) czy grafikę (NVIDIA GeForce RTX 4060). Laptopy gamingowe Lenovo LOQ z procesorami graficznymi NVIDIA posiadają przełącznik MUX, który podczas rozgrywki umożliwia pominięcie zintegrowanego procesora graficznego poprzez NVIDIA Advanced Optimus.

Pozwala to kartom graficznym NVIDIA na jeszcze lepszą optymalizację, co przekłada się na wyższą liczbę klatek na sekundę i mniejsze opóźnienia, dzięki czemu gry działają płynniej i wyglądają jeszcze lepiej. Gdy komputer nie jest wykorzystywany do gier, przełącznik MUX pozwala laptopowi korzystać ze zintegrowanej grafiki, optymalizując czas pracy na baterii.

Podzespoły Lenovo LOQ są chłodzone przez maksymalnie cztery rurki cieplne, dwa 85-milimetrowe, szybkie wentylatory 12V oraz bardzo duże wloty i wyloty powietrza, które łącznie zapewniają do 135W TDP, zapewniając odpowiednio niskie temperatury i poziom głośności urządzenia, które nie będą przeszkadzać np. w bibliotece czy przestrzeni coworkingowej.

Ciesz się niesamowitymi wrażeniami w grach na 16-calowym ekranie (350 nit 16:10 WQXGA 165Hz VRR) dostępnym1 w Lenovo LOQ 16IRH8 i Lenovo LOQ 16APH8 lub dzięki Lenovo LOQ 15IRH8 oraz Lenovo LOQ 15APH8 wyposażone w 15-calowe ekrany (350 nit 16:9 WQHD 165Hz VRR1). Oba urządzenia obsługują także technologię NVIDIA G-SYNC, która pozwala graczom zanurzyć się w świecie o żywych kolorach, wyrazistym kontraście i szybkiej częstotliwości odświeżania, dzięki czemu każdy ruch i akcje są płynne.

Zainstalowany Lenovo LA AI Chip na wszystkich laptopach Lenovo LOQ — ten sam, który można znaleźć w najnowszych laptopach Lenovo Legion — wykorzystuje Lenovo AI Engine+ do dynamicznego dostosowania mocy i wydajności termicznej, optymalizując liczbę klatek na sekundę w grze. Wykorzystuje nawet uczenie maszynowe do analizy nawyków użytkowania, aby z czasem jeszcze bardziej poprawić wydajność w grach.

Laptop gamingowy Lenovo LOQ
Laptop gamingowy Lenovo LOQ

Wszystkie laptopy Lenovo LOQ są dostępne z maksymalnie 16GB pamięci RAM 5600MHz DDR5 i obsługują do 32 GB pamięci RAM oraz do 1 TB dysku SSD PCIe (sprzedawanych oddzielnie).2 Wszystkie laptopy mogą być w przyszłości rozbudowywane dzięki dwóm gniazdom na pamięć RAM i dwóm gniazdom PCIe umożliwiającym zwiększenie pamięci RAM i pamięci masowej.

16-calowe gamingowe laptopy Lenovo LOQ wyposażone są w baterię o mocy 80 Wh zapewniającą do 7 godzin pracy3 z obsługą technologii Super Rapid Charge Pro4, która umożliwia szybsze ładowanie i dłuższą żywotność baterii podczas pracy poza domem. Jednocześnie 15-calowe laptopy Lenovo LOQ mają baterię 60Whr zapewniającą do 6 godzin pracy na baterii3 z obsługą Super Rapid Charge5. Wszystkie laptopy są wyposażone w port USB-C, który obsługuje ładowanie 140 W, zapewniając dodatkową mobilność w podróży.

Laptop Lenovo LOQ w wytrzymałej polimerowej obudowie Storm Grey
Laptop Lenovo LOQ w wytrzymałej polimerowej obudowie Storm Grey

Zarówno 15-, jak i 16-calowe laptopy Lenovo LOQ są wyposażone w pełnowymiarową klawiaturę do gier Lenovo z klawiaturą numeryczną, skokiem klawiszy wynoszącym 1,5 mm, technologią 100% anti-ghosting zapewniającą błyskawiczną aktywację i precyzyjną kontrolę oraz opcjonalnym 4-strefowym podświetleniem RGB. Wszystko jest umieszczone w wytrzymałej polimerowej obudowie Storm Grey1 przetestowanej zgodnie z normami MIL-STD 810H6, z nowym logo Lenovo LOQ umieszczonym w widocznym miejscu na pokrywie laptopa.

Lenovo LOQ Tower 17IRB8

Lenovo LOQ Tower 17IRB8
Lenovo LOQ Tower 17IRB8

Lenovo LOQ Tower to oczywisty wybór dla początkujących graczy, którzy chcą mieć komputer stacjonarny zapewniający świetną zabawę już na starcie, z możliwością rozbudowy w przyszłości i ciekawym designem.

Przednia część przestronnej 17-litrowej obudowy z niebieskimi akcentami w postaci pasków 2D i 3D to ukłon w stronę gamingowego DNA Lenovo Legion, który nie tylko wygląda atrakcyjnie, ale także zapewnia zwiększoną wentylację, która pozwala „oddychać” procesorowi Intel Core i7-13700 13. generacji i najnowszej grafice NVIDIA RTX z serii 40XX podczas intensywnych sesji gamingowych.

Pamięć można rozszerzyć do 32GB 3200MHz DDR4 RAM, a rozbudowane opcje pamięci masowej obejmują do 2TB 3,5″ 7200RPM SATA HDD2, 1TB PCIe NVMe™ TLC M.2 2280 SSD2 oraz obsługę do 1 SSD i 2 HDD (sprzedawanych oddzielnie).

Komputer łączy się z siecią za pomocą Wi-Fi 6e7 lub przez port LAN 2,5Ghz. Lenovo LOQ Tower 17IRB8 to również bardzo ciekawa i przestronna obudowa, która zapewnia miejsce na wiele modyfikacji.

Lenovo LOQ Tower
Lenovo LOQ Tower

Podobnie jak Lenovo Legion, wszystkie urządzenia Lenovo LOQ są wyposażone w system Windows 11 oraz 3 darmowe miesiące Xbox Game Pass Ultimate dzięki czemu nowi gracze mogą skonfigurować swoje nowe komputery i od razu przejść do gry. Dzięki aplikacji Lenovo Legion Arena użytkownicy mogą zapisywać wszystkie ulubione tytuły na różnych platformach w jednej centralnej bibliotece, co zapewnia łatwy dostęp i szybkie uruchamianie. W zestawie znajduje się także aplikacja Lenovo Vantage, która oferuje możliwość dostosowania i zmaksymalizowania wydajności urządzenia dzięki zestawowi wszystkich narzędzi w jednym miejscu, w tym overclockingu, sterowania, tuningu wydajności AI oraz pulpitu nawigacyjnego ze wszystkimi najważniejszymi danymi o  wydajności podzespołów wyświetlanych w czasie rzeczywistym. Dźwięk 3D Nahimic od SteelSeries oraz proste sterowanie miksowaniem i strumieniowaniem dźwięku przekładają się na krystalicznie czystą komunikację między członkami drużyny podczas rozgrywki.

Każde urządzenie Lenovo LOQ kwalifikuje się również do usługi Lenovo Premium Care, zaawansowanego wsparcia, zapewniającego spersonalizowaną pomoc ekspertów w zakresie sprzętu i oprogramowania z szybką naprawą w razie potrzeby.

LENOVO, LENOVO LEGION i LENOVO LOQ

LENOVO, LENOVO LEGION i LENOVO LOQ są znakami towarowymi firmy Lenovo. Intel, Intel Core i vPro są znakami towarowymi firmy Intel Corporation lub jej spółek zależnych w Stanach Zjednoczonych i/lub innych krajach. AMD, RYZEN, Radeon i FreeSync są znakami towarowymi firmy Advanced Micro Devices. NVIDIA, GEFORCE i RTX są znakami towarowymi NVIDIA Corporation. Inc. Wi-Fi jest znakiem towarowym Wi-Fi Alliance. USB Type-C® i USB-C® są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy USB Implementers Forum. Znak słowny i logo Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi należącymi do Bluetooth SIG, Inc. i wszelkie wykorzystanie tych znaków przez Lenovo odbywa się na podstawie licencji. Wszystkie inne znaki towarowe są własnością ich właścicieli. ©2023 Lenovo