Menu Zamknij

Acronis True Image 2021: więcej niż kopia zapasowa. Więcej niż program antywirusowy. Pełna ochrona osobista w cyberprzestrzeni

Obecnie polegamy na większej ilości danych i urządzeń niż kiedykolwiek, co oznacza, że możemy stracić dane na wiele sposobów. Możesz oczywiście przypadkowo coś usunąć, a Twój sprzęt jest zawsze narażony na awarię. Warto jednak zauważyć, że istnieje teraz niekończący się wachlarz cyber-zagrożeń – i zwykle zaczynają się one od ataku na kopie zapasowe, więc nie ma możliwości ich odzyskania.

Do tej pory nie było jednego rozwiązania, które poradziłoby sobie z różnymi zagrożeniami związanymi z utratą danych.

Wydanie programu Acronis True Image 2021 zmienia wszystko. Dzieje się tak, ponieważ nowy Acronis True Image integruje zaawansowane funkcje cyberbezpieczeństwa z wielokrotnie nagradzaną osobistą kopią zapasową, tworząc pierwsze na świecie kompletne rozwiązanie do osobistej cyberochrony.

Został zaprojektowany specjalnie, aby ułatwić zarządzanie ochroną i zwiększyć jej cenę, a jednocześnie znacznie poprawić bezpieczeństwo danych i urządzeń.

Acronis True Image 2021 - TECHNET MEDIA
Acronis True Image 2021 – TECHNET MEDIA

Łączenie kopii zapasowych i cyberbezpieczeństwa

Kiedy myślisz o tym, jak bardzo codziennie polegamy na komputerach, smartfonach i tabletach, dane, które przechowują, mają wyraźną wartość. Dlatego cyberprzestępcy zawsze próbują dostać się do tych danych. Nieustannie rozwijają swoje złośliwe oprogramowanie, aby ich ataki były bardziej wyrafinowane do tego stopnia, że badacze bezpieczeństwa, tacy jak AV-Test, zgłaszają codziennie ponad 350 000 nowych zagrożeń.

Historycznie rzecz biorąc, posiadanie kopii zapasowej pozwalało na odzyskanie sprawności po ataku. Jednak dzisiejsze cyberzagrożenia często dotyczą plików i oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych, co oznacza, że sama kopia zapasowa nie zapewnia już odpowiedniej ochrony. Podobnie konwencjonalne rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa nie zapewniają ochrony danych i możliwości odzyskiwania, których potrzebujesz po ataku.

Podczas gdy ostatnie wersje Acronis True Image zawierały zintegrowane oprogramowanie antywirusowe, wprowadzenie Acronis True Image 2021 rozszerza te możliwości, zapewniając zaawansowane funkcje ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, takie jak:
• Ochrona w czasie rzeczywistym, oparta na heurystyce behawioralnej wspomaganej sztuczną inteligencją, która zatrzymuje wszystkie złośliwe oprogramowanie – w tym ataki dnia zerowego przez nigdy wcześniej nie widziane zagrożenia
• Skanowanie antywirusowe na żądanie całego systemu lub szybkie skanowanie plików zagrożonych, z których każde można zaplanować z wyprzedzeniem lub uruchomić natychmiast
• Filtrowanie sieci Web, które automatycznie blokuje użytkownikom systemu Windows dostęp do złośliwych witryn internetowych zawierających złośliwe oprogramowanie, dezinformację, oszustwa i ataki typu phishing
• Ochrona wideokonferencji zapobiega wykorzystywaniu popularnych aplikacji, takich jak Zoom, Cisco Webex i Microsoft Teams, hakerom i atakom złośliwego oprogramowania

Wykorzystywane już w rozwiązaniach biznesowych, oprogramowanie Acronis chroniące przed złośliwym oprogramowaniem nowej generacji zostało dokładnie przetestowane przez niezależne laboratoria bezpieczeństwa, takie jak Virus Bulletin i AV-Test. Dzięki 100-procentowemu wskaźnikowi wykrywania i zerowej liczbie fałszywych alarmów dorównuje on popularnym rozwiązaniom chroniącym przed złośliwym oprogramowaniem lub je przewyższa – jednak rozwiązania te nadal nie są w stanie pomóc w odzyskaniu sprawności po ataku.

Jedno rozwiązanie z mnóstwem ochrony

Chociaż możesz pomyśleć, że korzystanie z wielu produktów obejmie wszystkie aspekty Twojej ochrony, pamiętaj, że te rozwiązania nie są zaprojektowane do współpracy, więc w Twojej obronie powstają luki. Ponadto żonglujesz wieloma interfejsami, co sprawia, że zarządzanie ochroną jest bardziej złożone, a zakup oddzielnych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i ochrony przed złośliwym oprogramowaniem po prostu kosztuje więcej.

Acronis True Image 2021 jako pojedyncze, zintegrowane rozwiązanie wypełnia te luki, czyniąc ochronę i bezpieczeństwo skuteczniejszymi, łatwiejszymi w zarządzaniu i tańszymi.

W rezultacie zyskujesz autentyczne, niezmienione dane, które są wolne od złośliwego oprogramowania do bezpiecznego odzyskiwania. Możesz proaktywnie zatrzymać każdy atak złośliwego oprogramowania, a następnie szybko przywrócić pliki, których dotyczy problem. Pojedynczy, intuicyjny interfejs upraszcza zarządzanie zabezpieczeniami i kopiami zapasowymi.

Kopie zapasowe tak niezawodne jak zawsze

Rozszerzenie wbudowanego oprogramowania chroniącego przed złośliwym oprogramowaniem nie odbywa się kosztem możliwości tworzenia kopii zapasowych programu Acronis True Image, ponieważ nadal występują zagrożenia, takie jak awarie dysków, przypadkowe usunięcia oraz zgubienie lub kradzież urządzeń.

Nowa wersja zawiera kilka ulepszeń, w tym:
• Replikacja kopii zapasowych z możliwością wznowienia. Jeśli rozłączenie nastąpi podczas replikacji danych w chmurze, proces zostanie wznowiony od miejsca przerwania, aby uniknąć duplikowania wcześniej zreplikowanych danych.
• Szybsze sprawdzanie poprawności kopii zapasowych. Możesz teraz wybrać sprawdzenie najnowszej wersji kopii zapasowej, co znacznie przyspiesza standardowy proces sprawdzania skuteczności kopii zapasowych.
• Większe opcje maszyn wirtualnych. Masz teraz możliwość montowania, przenoszenia, zmiany nazwy i konwertowania archiwów .tibx do formatu .vhd – dzięki czemu mogą być uruchamiane jako maszyny wirtualne.

Rozwiązanie dla dzisiejszych wyzwań

Dostarczenie tego kompleksowego rozwiązania następuje w momencie, gdy pandemia COVID-19 ujawnia luki w tradycyjnych rozwiązaniach i strategiach. Po globalnym przejściu do pracy zdalnej nastąpił znaczny wzrost liczby cyberataków, więc zabezpieczenie komputerów domowych nigdy nie było ważniejsze. Jednak niedawna ankieta firmy Acronis wykazała, że prawie połowa (47%) pracowników zdalnych nigdy nie otrzymała jasnych wskazówek dotyczących pracy z domu.

„Ponieważ coraz więcej osób pracuje lub uczęszcza na zajęcia z domu, FBI dokumentuje, że nastąpił wzrost cyberataków o 400%, ponieważ hakerzy wiedzą, że systemy domowe nie są zwykle tak dobrze chronione jak biuro” – powiedział Serguei „SB” Beloussov, założyciel i dyrektor generalny firmy Acronis. „Kopia zapasowa bez cyberbezpieczeństwa jest w tej sytuacji niepełną opcją, podobnie jak cyberbezpieczeństwo bez kopii zapasowej. Acronis True Image 2021 zapewnia łatwą, wydajną i bezpieczną cyberochronę, która jest dziś potrzebna”.

Dzięki unikalnym integracjom Acronis True Image 2021 jest jedynym rozwiązaniem, które radzi sobie ze wszystkimi współczesnymi zagrożeniami utraty danych, przed którymi stoją osoby fizyczne, małe i duże firmy.

Aby dowiedzieć się więcej lub pobrać bezpłatną 30-dniową wersję próbną, odwiedź witrynę Acronis True Image 2021.

Masz pytania?

tel. Office: +48 59 300 32 03
tel. Technical Support: +48 603-344-390
tel. Customer Support: +48 59 300 32 01
fax: +48 59 300 32 04
email: biuro(at)technet-media.pl
Poniedziałek-Piątek 09:00-17:00