Menu Zamknij

Ochrona przed botnetami – BOTNET PROTECTION

ESET Polska – Polski oddział producenta oprogramowania ESET prowadzi cykl publikacji omawiających zaawansowane moduły i silniki zastosowane w oprogramowaniu ESET.

Jest to cykl postów pod etykietą: #esettech, w których przybliżana jest Ci technologia i rozwiązania, jakie stosowane są w produktach ESET.

W tym poście poruszany jest temat ochrony przed zautomatyzowanymi atakami.

ESET BOTNET PROTECTION
ESET BOTNET PROTECTION

Botnet Protection

Botnet Protection to funkcjonalność, która wykrywa złośliwą komunikację wykorzystywaną przez tzw. #botnety.

Botnety jest to sieć botów składająca się z dużej liczby komputerów, które w wyniku działania złośliwego oprogramowania (malware) zostały przejęte przez hakerów.

Dzięki ESET Botnet Protection każda podejrzana próba komunikacji z wykorzystaniem botnetów zostaje najpierw zidentyfikowana, a następnie zablokowana i zgłaszana użytkownikowi.

ESET PROTECT - Cyber ochrona Twojej firmy
ESET PROTECT – Cyber ochrona Twojej firmy

Ochrona przed botnetami

Wybierając tą funkcjonalność, nie tylko ochronisz swój sprzęt przed zautomatyzowanymi atakami. Unikniesz także wielu konsekwencji, jakie z nich wynikają – m.in. ze spowolnionej pracy komputera, jego nietypowego działania, wyłączania się wentylatora, czy wyświetlania wiadomości o błędzie systemowym.

Zadbaj o cyberbezpieczeństwo swojego biznesu i wybierz jedno z wielu rozwiązań ESET, dostosowanych do indywidualnych potrzeb Twojej firmy.

Rozwiązania znajdziesz na tej stronie: ESET PROTECT

Masz pytania?

tel. Office: +48 59 300 32 03
tel. Technical Support: +48 603-344-390
tel. Customer Support: +48 59 300 32 01
fax: +48 59 300 32 04
email: biuro(at)technet-media.pl
Poniedziałek-Piątek 09:00-17:00