Menu Zamknij

Microsoft Defender to nie Windows Defender

O Microsoft Defender pisałem już kilka razy. Najważniejsze to jednak, żeby wytłumaczyć Wam, że Microsoft Defender to nie Windows Defender znany z wcześniejszych wersji systemu z Redmond.

Microsoft Defender
Microsoft Defender

Microsoft Defender to całkowicie nowa oddzielna aplikacja. Microsoft Defender działa na iOS, macOS, Android, Windows, która zapewnia różne funkcje bezpieczeństwa w zależności od platformy. Defender może również służyć jako wieloplatformowa aplikacja antywirusowa, ale ta funkcja nie jest dostępna na wszystkich platformach.

Microsoft Defender jest to, że jest to bezpłatna aplikacja, jeśli masz już konto osobiste lub rodzinne Microsoft 365. Czyli nie do końca darmowa. Trzeba mieć wykupiony pakiet 365 i konto w Microsoft. Wówczas wystarczy zalogować się przy użyciu tego samego adresu e-mail, który zarejestrowałeś w pakiecie biurowym firmy Microsoft.

Dlaczego Microsoft Defender brzmi tak znajomo?

Jeśli program Microsoft Defender brzmi znajomo, musisz być użytkownikiem systemu Windows, który wcześniej wchodził w interakcję z usługą Defender. Jednak Microsoft nie tylko wprowadził aplikację zabezpieczającą Windows Defender na inne platformy.

Przyglądamy się zupełnie nowej części aplikacji zabezpieczającej pakietu 365. Microsoft Defender jest znacznie bardziej niezawodny niż Windows Defender.

Nie tylko to, ale wbudowane oprogramowanie zabezpieczające Windows 11 nie nazywa się już Defender. Jak wyjaśnia Microsoft, Microsoft Defender to nowa aplikacja na wiele urządzeń, która poprawia bezpieczeństwo.

Aplikacja zawiera nowy interfejs i różne funkcje dla systemów Android, iOS, macOS i Windows. W systemie Windows Microsoft Defender będzie współpracował z Windows Security, czyli nazwą dawnego Windows Defender Security Center. Stąd bierze się zamieszanie Defendera.

Co nowa aplikacja zabezpieczająca zrobi na Twoim urządzeniu?

Nowa aplikacja Microsoft 365 może pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa online. Niekoniecznie zastąpi to aplikacje antywirusowe, których używasz teraz. Ale uzupełni te aplikacje.

Na przykład Microsoft Defender zapewni ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, taką jak aplikacja antywirusowa, w systemach, w których ochrona przed złośliwym oprogramowaniem nie jest wbudowana. Oznacza to, że Android i macOS, ponieważ iOS i Windows mają już wbudowane zabezpieczenia.

Aplikacja Microsoft Defender oferuje wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, ale będą one wyświetlane tylko w systemach Windows i macOS.

W systemie Android Microsoft Defender może skanować inne aplikacje w poszukiwaniu złośliwego kodu i może oferować ochronę przed phishingiem, skanując łącza. iPhone otrzymuje również taką samą ochronę przed phishingiem podczas surfowania po Internecie.

W systemie Windows Microsoft Defender odłoży istniejące aplikacje antywirusowe w celu ochrony antywirusowej. Gdy te aplikacje nie będą działać, zabezpieczenia antywirusowe będą musiały przejąć zabezpieczenia systemu Windows.

Wreszcie, Microsoft Defender zapewni przegląd Twoich zabezpieczeń na wszystkich platformach. Menedżerowie kont 365 Family również dowiedzą się o problemach z bezpieczeństwem, które mogą mieć wpływ na innych członków.

Wreszcie, aplikacja będzie dostarczać alerty bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym.

Jak pobrać Microsoft Defender

Jeśli masz konto Microsoft 365, możesz bezpłatnie pobrać Microsoft Defender na Androida, iPhone’a, Maca i PC. Linki do pobrania aplikacji znajdziesz tutaj – https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/microsoft-defender-for-individuals. Alternatywnie możesz poszukać Microsoft Defender w sklepie z aplikacjami na swoich urządzeniach.

Po pobraniu aplikacji będziesz musiał zalogować się do aplikacji przy użyciu tych samych poświadczeń, których używasz w innych aplikacjach Microsoft 365.

Link source: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/microsoft-defender-for-individuals

Masz pytania

tel. Office: +48 59 300 32 03
tel. Technical Support: +48 603-344-390
tel. Customer Support: +48 59 300 32 01
fax: +48 59 300 32 04
email: biuro(at)technet-media.pl
Poniedziałek-Piątek 09:00-17:00