Menu Zamknij

LastPass omyłkowo usuwa rozszerzenie ze sklepu Chrome, powodując awarię

LastPass spowodował przypadkową awarię 22 stycznia 2020 roku, gdy przez pomyłkę usunął rozszerzenie LastPass ze sklepu Chrome Web Store, co spowodowało, że użytkownicy widzieli błędy 404 podczas próby pobrania i zainstalowania go na swoich urządzeniach.

LastPass
LastPass


„Rozszerzenie LastPass w Chrome Web Store zostało przez nas przypadkowo usunięte i współpracujemy z zespołem Google, aby przywrócić go JAK NAJSZYBCIEJ”
– powiedziała dzisiaj obsługa LastPass w aktualizacji na Twitterze. „Nadal możesz uzyskać dostęp do konta, logując się na naszej stronie internetowej”.

Problemy z LastPass zaczęły się od zgłoszenia przez użytkowników, że nie mogą pobrać rozszerzenia LastPass Chrome, a firma informująca o problemie na stronie statusu.

„Centrum operacji sieciowych bada raporty o tym, że użytkownicy Chrome napotykają błędy 404 podczas pobierania rozszerzenia LastPass Chrome” – czytamy w wstępnym opisie incydentu .

LastPass radził także użytkownikom w kolejnej aktualizacji, opublikowanej godzinę później, aby korzystali z Web Vault lub aplikacji mobilnej, a nawet korzystali z LastPass z inną przeglądarką, którą wybrali, dopóki problem nie zostanie znaleziony i naprawiony.

Cztery godziny później zidentyfikowano problem związany z problemami z pobieraniem rozszerzeń, a firma obwinia go o przypadkowe usunięcie rozszerzenia LastPass Chrome z Google Chrome Store.

Aktualizacja 23 stycznia, 13:37 EST: Menedżer ds. PR LastPass Lauren Christopherson wysłała następujące oświadczenie, aby wyjaśnić, że nie jest to przerwa w świadczeniu usług:

Chciałam wyjaśnić, że nie jest to awaria rozszerzenia LastPass Chrome. Jak wiadomo, pobieranie jest tymczasowo niedostępne, co zostanie wkrótce rozwiązane. Czekamy tylko na Google, aby dokończyć ich recenzję i opublikować ponownie. Użytkownicy mogą nadal uzyskiwać dostęp do swojego skarbca za pośrednictwem strony internetowej, innych rozszerzeń przeglądarki lub aplikacji mobilnej.

Aktualizacja 23 stycznia 18:03 EST: Rozszerzenie LastPass jest dostępne w Chrome Web Store ponownie.