Menu Zamknij

Urządzenia Samsunga padły na całym świecie po nieudanej aktualizacji

Jak informuje portal Zaufana Trzecia Strona – Od środy przez internet przewija się litania skarg użytkowników różnych modeli odtwarzaczy Blu-ray oraz zestawów kina domowego produkowanych przez Samsunga. Urządzenia, które działały chwilę wcześniej, nagle działać przestają i to w dość nietypowy sposób. Jak na razie nieznana jest przyczyna – ale wszystko wskazuje na nieudaną aktualizację oprogramowania.

Sprawdziłem to. I faktycznie. Na forum Samsunga mnóstwo zgłoszeń o „padniętych” urządzeniach. Z relacji użytkowników wynika, że problemem dotknięte są co najmniej następujące modele odtwarzaczy Blu-ray oraz zestawów kina domowego:

  1. BD-J5100
  2. BD-J5700
  3. BD-J5900
  4. BD-JM57C
  5. HT-J4200
  6. HT-J4500
  7. HT-J5500
samsung bd j5900
samsung bd j5900

Zobacz tutaj: Forum Samsunga.

O dziwo, SAMSUNG zaznaczył temat jako rozwiązany i potwierdza, że zna problem, ale na razie nic z nim nie zrobi.

Popsuta aktualizacja oprogramowania, która uniemożliwia wgranie poprawionej aktualizacji, to jeden z najgorszych koszmarów producentów. Czy da się zdalnie naprawić popsute odtwarzacze? Raczej nie. Czy da się je naprawić lokalnie, bez pomocy serwisu? Prawdopodobnie nie.

Pewnie trzeba będzie wymienić urządzenie. Ale czy SAMSUNG jest gotowy na taką akcję. To już inne pytanie. Zwłaszcza, że wiele modeli z uszkodzonych przez tą nieudaną aktualizację odtwarzaczy nie jest już produkowanych przez Samsunga.

A i uważajcie na portalach aukcyjnych. Zapewne niedługo będzie wysyp „okazji” na zakup BlueRay czy Kina domowego Samsunga.