Menu Zamknij

Jaki wybrać darmowy program antywirusowy? Free antivirus dla domu i firmy

Dzisiaj postaram się pomóc Wam wybrać całkowicie darmowy program antywirusowy do ochrony komputera. Wpis powstał, ponieważ to pytanie wciąż powtarza się w kontakcie z naszymi Klientami.

Comodo Antivirus Free
Comodo Antivirus Free

Jaki wybrać darmowy program antywirusowy?

Skuteczny. Kompletny. Niezawodny. Zoptymalizowany do działania w systemie operacyjnym. Lista jest długa i będzie zawsze niekompletna. Musicie pamiętać, że z reguły darmowe antywirusy to uboższe wersje wersji płatnych.

Różnica nie polega tylko na tym, że wersje płatne często oferują pomoc specjalistów oraz posiadają dodatkowe, bardziej zaawansowane moduły ochrony naszych zasobów zgromadzonych na komputerze oraz ochrony naszych danych.

Niestety ale bardzo wiele darmowych antywirusów spełnia jeszcze inne funkcje zaimplementowane przez producentów, o których użytkownik jest, powiedzmy szczerze, średnio informowany, na etapie poznawania licencji.

Dlatego zdarzają się antywirusy, które zbierają nasze dane i przesyłają na serwery producenta, który potem nimi handluje. Zdarzają się antywirusy, które instalują dodatkowe, niechciane oprogramowanie na naszym komputerze lub jakiś dodatek, na przykład do przeglądarki internetowej, który ma za zadanie wyświetlać nam reklamy, podczas korzystania z przeglądarki internetowej. Reklamy, za które producent zgarnia dużo pieniędzy.

Poza tym, wierzcie mi. Skuteczność ochrony darmowych antywirusów zainstalowanych w naszych komputerach jest znikoma, w skali zagrożeń jakie do nas napływają podczas surfowania w internecie.

Ostatnim ważnym elementem w tej układance jest licencja. Na prawdę, wiele osób, a co gorsza, wiele instytucji i firm ma zainstalowany darmowy antywirus niezgodnie z licencją.

Nie wszystkie darmowe antywirusy można używać do celów komercyjnych (w firmach, zakładach, urzędach). Zabrania wprost tego licencja.

Potem podczas audytu czy kontroli jest to kolejny ogromny problem. Miejcie to proszę na uwadze podczas wybierania rozwiązania.

Free antivirus dla domu i firmy

Dlatego podczas odpowiedzi na pytanie – jaki wybrać lub jaki jest najlepszy darmowy program antywirusowy dla naszego domowego komputera lub dla naszych komputerów w firmie – odpowiem Free Comodo Antivirus.

Po pierwsze licencja. Producent od razu otwarcie sygnalizuje nam, że licencja pozwala na użytkowanie programu zarówno do zastosowań domowych jak i komercyjnych. To bardzo ważne.

Większość oprogramowania antywirusowego walczy ze znanymi im zagrożeniami, a nie nowymi, z którymi nigdy się nie spotkały. Ta strategia pozostawia otwarte okno podatności na nieznane zagrożenia, które mogą trwać godzinami, a nawet dniami.

Comodo Windows Antivirus ma lepsze podejście. Opiera się na koncepcji zapobiegania, a nie wykrywania. Ich zaawansowane oprogramowanie antywirusowe dla systemu Windows zawiera przełomową technologię Defense+, która skutecznie stosuje tzw. piaskownicę, traktując nieznane pliki szukające dostępu do krytycznych zasobów komputera jako potencjalnie szkodliwe. Defense+ automatycznie izoluje takie pliki, aby nie zaszkodziły one Tobie ani Twojemu komputerowi.

Cechy darmowego Comodo Antivirus

Bezpieczeństwo oparte na prewencji

Zapobiega uszkodzeniom komputera przez wirusy i złośliwe oprogramowanie, zanim będzie za późno.

Technologia automatycznej piaskownicy™

Piaskownica to wirtualny panel operacyjny, który przechowuje wszystkie szkodliwe programy na twoim komputerze. Gwarantuje to, że wszelkie złośliwe oprogramowanie i wirusy nie mogą powodować szkód i zagrożeń dla Twojego urządzenia.

Bezpieczne zakupy

Antywirus zapewnia silną ochronę bankowości internetowej i transakcji zakupowych. Funkcje obejmują ochronę przed wszelkiego rodzaju złośliwymi działaniami i zagrożeniami.

System kwarantanny w celu odizolowania podejrzanych plików

Możliwe wirusy są izolowane, aby zapewnić, że nic „podstępnego” się nie przedostanie.

Spersonalizowana ochrona

Ustaw skanowanie antywirusowe zgodnie z harmonogramem, kiedy jest to dla Ciebie wygodne.

Skanowanie w poszukiwaniu oprogramowania szpiegującego

Spyware Scanner pomaga identyfikować i czyścić rejestr i dyski komputera zainfekowane złośliwym oprogramowaniem.

Antywirus oparty na chmurze

Skanowanie antywirusowe w chmurze pomaga użytkownikom skanować i identyfikować złośliwe pliki, nawet jeśli nie są wyposażone w aktualne definicje wirusów.

Analiza zachowania w chmurze

Oparty na chmurze system analizy zachowania zapewnia natychmiastowe rozwiązanie do skanowania w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania typu zero-day.

Biała lista oparta na chmurze

Oparta na chmurze biała lista zaufanego wydawcy ma wszystko, czego potrzeba, aby odróżnić bezpieczne pliki i dostawców od niebezpiecznych.

Tryb gry

Dotyczy pewnych operacji, które mogą wpływać na udział użytkownika w grach, takich jak wirusy, alerty, aktualizacje i inne.

Kontrola aplikacji

Pomaga użytkownikom zabezpieczyć komputer, aby żadne szkodliwe aplikacje nie mogły działać i działać.

Skanowanie jednym kliknięciem

Upewnij się, że Twój komputer jest czysty za pomocą jednego prostego kliknięcia.

Łatwy i przyjazny dla użytkownika interfejs

Po prostu zainstaluj i zapomnij, a program antywirusowy nadal chroni.

Dostęp w czasie rzeczywistym do zaktualizowanych definicji wirusów

Uzyskaj najbardziej aktualną ochronę przed nowymi szczepami wirusów.

comodo

certyfkowany partner comodo

Certyfikat Comodo_Marcin Wójcik

Masz pytania?

tel. Office: +48 59 300 32 03
tel. Technical Support: +48 603-344-390
tel. Customer Support: +48 59 300 32 01
fax: +48 59 300 32 04
email: biuro(at)technet-media.pl
Poniedziałek-Piątek 09:00-17:00