Menu Zamknij

Drukarki HP próbują przesłać z powrotem do HP dane dotyczące twoich urządzeń i tego, co drukujesz

To jest informacja o bardzo fajnym artykule Roberta Heatona z 15 września 2019 roku, pod tytułem: Drukarki HP próbują przesłać z powrotem do HP dane dotyczące twoich urządzeń i tego, co drukujesz.

Robert instalował drukarkę HP u teściów i o to co rzuciło mu się w oczy.

„…Podsumowując, HP chce, aby drukarka gromadziła wszelkiego rodzaju dane, których rozsądna osoba nigdy by się nie spodziewała. Obejmuje to metadane dotyczące twoich urządzeń, a także informacje o wszystkich drukowanych dokumentach, w tym znaczniki czasu, liczbę stron i aplikacji wykonującej drukowanie (HP twierdzi, że nie przestają przeglądać zawartości twoich dokumentów)…”

„…HP chce wykorzystywać gromadzone dane do szerokiego zakresu celów, z których najbardziej uniesienie brwi służy do wyświetlania reklam. Zwróć uwagę na ostatnią kolumnę w tej „Polityce prywatności” , która stwierdza, że „Dane o użytkowaniu produktu” i „Dane urządzenia” (pośród wielu innych rodzajów danych) są gromadzone i udostępniane „dostawcom usług” do celów reklamowych…”

HP domyślna zgoda na zbieranie i przetwarzanie danych
HP domyślna zgoda na zbieranie i przetwarzanie danych

Zgoda na zbieranie i redystrybucję danych w drukarkach HP
„..W tym momencie wszystko stało się jasne – zadaniem tej aplikacji instalacyjnej jest nie tylko sprzedaż drogich subskrypcji atramentu; ma również na celu zebranie tego, co najwyraźniej przechodzi świadomą zgodę w sądzie…”

„…Nie jestem również pewien, w jaki sposób dane drukowane przez użytkownika są łączone z resztą ich tożsamości i wykorzystywane do zasilania reklam internetowych. Może to być kombinacja adresu IP, adresu MAC drukarki i komputera, jakiegoś numeru seryjnego, a może po prostu, jeśli użytkownik podał HP swój adres e-mail w ramach konfiguracji drogiej subskrypcji atramentu. Zastanawiałem się nad tym pytaniem bardziej szczegółowo po skonfigurowaniu drukarki dla teściów. Chciałem skorzystać z niezwykle wygodnej funkcji, w której drukarka skanuje dokument i wysyła go do ciebie e-mailem, ale potem przestraszyłem się, że HP wykradnie mój adres e-mail, powiąże go z moimi danymi do drukowania i prześle te informacje do Internetu platforma do przekierowywania reklam…”

Polecam.

https://robertheaton.com/2019/09/15/hp-printers-send-data-on-what-you-print-back-to-hp/